Szczegóły DVD Pearl Jam Twenty

Świetnie przyjęty film o historii zespołu Pearl Jam – “Pearl Jam Twenty”, już w miesiąc po kinowej premierze trafi “pod strzechy”. 24 października dwugodzinny dokument Camerona Crowe dostępny będzie w dwóch formatach – na DVD i Blu-Ray’u. Oprócz podstawowej wersji filmu, którą rekordowa ilość polskich fanów widziała we wrześniu na wielkim ekranie (najpopularniejsze muzyczne wydarzenie Multikina w tym roku!) na oba nośniki trafiło prawie pół godziny dodatków. Są to niepublikowane bądź poszerzone sceny, które nie zmieściły się do ostatecznej wersji filmu – wizyta w futurystycznym domu Eddie’go Veddera, dalsze losy wybitej przez niego dziury w scenie podczas koncertu z ’93 r., opowieść o “szóstym” członku zespołu czy sentymentalna wycieczka po Seattle ze Stone’m Gossardem. Zarówno film, jak i dodatki, opatrzone będą napisami w języku polskim.

Warto dodać, że CD towarzyszące filmowi “Pearl Jam Twenty” (z rarytasami i niepublikowanymi wersjami największych hitów PJ) jest już w Polsce Złotą Płytą.

Najbardziej oczekiwany muzyczny film tego roku – “Pearl Jam Twenty” to ponad 2 godzinna historia powstania – i przetrwania! – jednej z najważniejszych rockowych kapel na świecie. Wyreżyserowana przez laureata Oscara Camerona Crowe’a (Jerry Maguire, Vanilla Sky) opowieść powstała z ponad 1200 godzin niepublikowanych i trudno dostępnych materiałów nagranych przez fanów, dziennikarzy i sam zespół. Crowe przedstawił 20 letnią podróż muzyków na szczyt w sposób zapierający dech w piersiach dla każdego fana, ale i niezwykle wciągająco także dla wszystkich, którzy po prostu interesują się muzyką rockowa.

Dodatkową atrakcją filmu są nakręcone niedawno wywiady z poszczególnymi muzykami, w tym wokalistą Eddie Vedderem, który opowiada o najważniejszych, także tych najbardziej bolesnych momentach w karierze Pearl Jam. Jak w wywiadzie dla Rolling Stone’a powiedział sam basista Jeff Ament: “Ten film to taki list miłosny Camerona do nas – równie bolesny, co schlebiający. Pokazuje trudy naszego dorastania i mimo, że jest bardzo dobry, muszę przyznać, że wcale nie łatwo nam się go ogląda…”.

Film na DVD i Blu-Ray ukazuje się z polskimi napisami i prawie 30 minutami dodatków (też z napisami!) będącymi poszerzonymi scenami, których zajawki widzieliśmy w filmie (m.in. wizyta w domu Eddiego, podróż ze Stonem po Seattle, dalsze dzieje dziury wybitej przez EW w scenie podczas koncertu oraz historia Booma Gaspara, nieformalnego członka zespołu).

Film “Pearl Jam Twenty” (reż. Cameron Crowe, 119 min)
dodatki:
1. Mike McCready writing “Faithfull”
2. Jeff Ament in Montana
3. Stone Gossard Seattle driving tour
4. Boom Gaspar joins the band
5. Eddie Vedder house tour
6. Matt Cameron writing “The Fixer”
7. “No Anything”
8. “Come Back”

źródło informacje prasowe

Tagi: