TD testuje perkusje elektroniczne

Ekipa TopDrummera jako pierwsza w Polsce miała okazję poznać bliżej elektroakustyczny zestaw perkusyjny Pearl e-Pro Live. Wynalazek miał premierę rok temu i wywołał burzę w mediach i na forach internetowych.  Ponadto poddała próbie prosty i funkcjonalny elektroniczny zestaw perkusyjny Alesis DM6 – praktyczne narzędzie dla każdego.

 

Perkusje elektroakustyczne i elektroniczne stanowią niezwykle wszechstronny instrument, który sprawdzi się w pracy zarówno w domu, jak i podczas prób z zespołem. Nieustanne wzbogacanie modułów o nowe funkcje daje muzykom coraz więcej możliwości grania, komponowania i ćwiczenia z zestawem. Docenią to szczególnie młodzi perkusiści, którzy nie mając wygospodarowanej przestrzeni na salę prób, zmuszeni są do ćwiczeń w swoich pokojach. Mogąc założyć słuchawki i wyciszyć całkowicie uciążliwe dla otoczenia dźwięki, skupiają się na nauce gry, a nie nieustannej dyskusji z sąsiadami niezadowolonymi z hałasu.

Alesis DM6

„Stabilna, przenośna, niedroga i kompatybilna z komputerem elektroniczna perkusja pozwala na ogromne poszerzenie horyzontów każdego perkusisty.”

 

 

 

.

 

Pearl E-Pro Live

„Długo oczekiwana nowinka Pearla, zestaw hybrydowy E-Pro Live nareszcie jest! Czy rzeczywiście jest tak, jak głosi Pearl, że perkusja ta przełamuje psychiczną barierę, którą wielu z nas odczuwa, siadając za zestawem padów?”

 

Testy zestawów znajdziecie w lutowo-marcowym numerze magazynu TopDrummer.