Terri Lyne Carrington w magazynie TopDrummer

Laureatka Grammy, perkusistka jazzowa, kompozytorka, producentka. Grała z największymi, a w swoim solowym projekcie postawiła na kobiety. Kim jest, co lubi, jaki stosunek do świata prezentuje jedna z najciekawszych amerykańskich perkusistek jazzowych? Dowiecie się tego z rozmowy Terri z Krystianem Mozolem, dziennikarzem magazynu TopDrummer.

Osią wywiadu jest jej najnowszy album – „Mosaic”, do nagrania którego zaprosiła wyłącznie kobiety. Skąd taka decyzja? Jak sama mówi: „Pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że gram z tak wieloma artystami-kobietami, zarówno z wokalistkami, jak i instrumentalistkami, że zdecydowałam się je wszystkie uhonorować”.

W rozmowie z Krystianem Mozolem opowiada także o swoim społeczno-muzycznym projekcie: Hebert-Carrington Media, w którym wraz z innymi Terri pomaga artystom poznać i wykorzystać możliwości nowych mediów oraz prezentuje nowy model odnoszącego sukcesy artysty.

Zaintrygowani? Zapraszamy do lektury wywiadu z Terri – rozmowę znajdziecie w kwietniowo-majowym wydaniu magazynu perkusyjnego TopDrummer.