Testujemy perfekcyjny pedał Jojo Mayera

Sonor Perfectly Balanced Pedal to narzędzie, bez którego już niedługo nie sposób będzie się obejść. Znany wszystkim fanom perkusyjnego grania muzyk Jojo Mayer we współpracy z firmą Sonor przygotował stopę będącą reinkarnacją vintage’owego pedału w technologii XXI wieku.

Sylwetki Jojo Mayera nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się sztuką perkusyjną czy szeroko pojętym tematem bębnów. DVD sygnowane nazwiskiem artysty „Secret Weapons…” to kopalnia wiedzy na temat techniki gry rękoma. Jojo Pedal to autorski projekt Mayera wcielony w życie przez sztab konstruktorski firmy Sonor. Jojo wspomina, że przez ostatnie dwadzieścia lat przetestował i grał na niemalże wszystkich stopach dostępnych na rynku i żaden mechanizm nie spełniał do końca jego oczekiwań. A trzeba przecież pamiętać, iż artysta ten to technik wyborny i potrafi zagrać jedną nogą to, co niektórzy realizują przy użyciu stopy podwójnej.

Konstrukcja całego pedału oparta jest na jednej kolumnie, którą składa się poprzez naduszenie odpowiedniego przycisku. Płyta, która stanowi podstawę, wykonana jest z cienkiej stali i podklejona jest gumą, co ma zapobiegać niepotrzebnemu przesuwaniu się pedału podczas gry.

Stopa Jojo Mayera to prawdziwa rewelacja. Wygląda bardzo niepozornie, ale działa wyśmienicie. Niezwykle szybka regulacja pozwoli na przystosowanie pedału do wymogów każdego grającego.

Przekonaj się o zaletach nowego rozwiązania Sonora – zapraszamy do lektury testu w sierpniowo-wrześniowym wydaniu TopDrummera (TD 4/2012).