TopDrummer – październik/listopad 2010

Pierwszy powakacyjny, jesienny TopDrummer jest zwiastunem okresu, w którym należy zająć się intensywniej edukacją. I tak jak wielu powraca do swych szkolnych zajęć, tak też perkusiści kończąc sezon wyjazdów i koncertów na otwartym terenie wracają do swoich sal, by zająć się dalszym rozwojem. Zachęcając Was do ćwiczeń przygotowaliśmy wywiad z najwybitniejszym nauczycielem perkusji – Domem Famularo, który wykształcił wiele niekwestionowanych dziś gwiazd. Oczywiście nie zapomnieliśmy o dostarczeniu materiałów szkoleniowych – drugiej części warsztatów Pete’a Locketta. A żeby każdy mógł ćwiczyć w domowym zaciszu przedstawiamy zestawy padów perkusyjnych, pozwalających nie tylko na proste ćwiczenia werblowe, ale i trening technik zestawu perkusyjnego.

Gwiazdą numeru jest zdemaskowany perkusista Slipknot – Joey Jordison. Został on niedawno wybrany przez czytelników magazynu Rythm największym perkusistą 25-lecia, które to wyróżnienie traktuje jako ważniejsze od otrzymanej z zespołem nagrody Grammy.

O swojej muzycznej podróży opowiada nam też polski perkusista Vlodi Tafel. Jest cenionym muzykiem sesyjnym, udzielającym się w wielu projektach, w czym nie przeszkadza mu niepełnosprawność.

Nie zabrakło też tradycyjnie silnego jazzowego akcentu. W czasie dorocznego, piętnastego już festiwalu “Jazz w lesie” przeprowadziliśmy rozmowę z jego współtwórcą – wybitnym polskim perkusistą Adamem Czerwińskim. Oprócz wywiadu prezentujemy relację z tego dwudniowego wydarzenia.
Jak zawsze przygotowaliśmy również testy sprzętu. Osoby borykające się z niewygodnym ustawieniem konwencjonalnego hardware’u odsyłamy do przeglądu innowacji firmy Gibraltar serii 900. Testujemy też nietuzinkowy, ale i niedrogi zestaw DrumCraft serii 4. Jako uzupełnienie zestawiamy też trzy produkty Evansa – naciągi Gplus, Power Center i EC2.

Kończąc zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym polskiej pracowni perkusyjnej Bertrand, w którym do wygrania są chimesy tej marki,strojone w skali bluesowej. Powodzenia!

Jako, że ktoś już założył wcześniej temat na forum o październikowej gwieździe numeru, to odsyłam do niego:

https://topdrummer.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=8