Chad Smith daje więcej mięsa

Perkusista Red Hot Chilli Peppers i Chickenfoot Chad Smith zapowiada wydanie drugiego albumu jego nieprzeciętnego projektu. Nowy album grupy Bombastic Meatbats zatytułowany “More Meat” ukaże się 19 października.

Jak twierdzi perkusista, płyta ma “znacznie więcej muzyki przy kościach. (…) granie jest gęściejsze i ma poprawione brzmienie”.

Funky/fusion/jazzowo-rockowa formacja odciska swoje piętno na całym świecie. Ma ogromną ilość zwolenników w Japonii, gdzie istnieje nawet Meatbat Tribute Band.

W skład grupy obok Chada Smitha wchodzą: gitarzysta Jeff Kollman, basista Kevin Chown i klawiszowiec Ed Roth. Jest zespołem instrumentalnym. Cytując perkusistę: “Formacja Bombastic Meatbats to granie dla zabawy i przyjemności. Dotychczas wydali swój debiutancki album “Meet the Meatbats”. Zespół bywa uważany za solowy projekt Chada Smitha, choć jak twierdzi sam perkusista, dodanie jego nazwiska do nazwy grupy wynika tylko z przyczyn promocyjnych: “Japoński promotor uważał, że umieszczenie mojego nazwiska jako bębniarza RHCP pomoże w sprzedaży biletów, bo zespół jest tam bardzo popularny. (…) Nie jest to album perkusyjny, nie jest to mój album solowy i myślę, że ludzie już wiedzą o co chodzi.” (topdrummer nr 23)

skomentuj temat na forum: https://topdrummer.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=50#p98