Warsztaty batucady z paradą finałową na Warszawskim Wielokulturowym Street Party

Grupa perkusyjna Ritmodelia, szkoła samby batucady Ritmo Bloco i Warszawskie Wielokulturowe Street Party zapraszają na warsztaty Batucada od początku, które odbędą się w dniach

19-23 sierpnia w Warszawie, w sali prób Ritmodelii przy metrze Marymont (Popiełuszki 21). Do wyboru 2 grupy: o 18.00 i o 20.00.

Warsztaty perkusyjne z samby ulicznej batucada skierowane są do początkujących i lekkozaawansowanych. Zajęcia poprowadzą Miki Wielecki i Leo Vilhena z pomocą Ani Patynek i innych muzyków grupy perkusyjnej Ritmodelia. Kurs zakończy się wielką paradą uliczną na imprezie Warszawskie Wielokulturowe Street Party w niedzielę 25 sierpnia.

Program obejmuje:
– 10 godzin zajęć (po 2 godziny dziennie)
– technika gry na tradycyjnych instrumentach używanych w sambie: surdo, caixa, tamborim, chocalho, agogo, ganza i cuica według praktyki Escola de Samba Salgueiro z Rio de Janeiro
– nauka rytmów samby enredo (karnawałowej)
– rytmy alternatywne i wariacje dla zaawansowanych
– stworzenie prostego utworu w stylu batucada show
– możliwy występ finałowy w formie parady na imprezie miejskiej Wielokulturowe Street Party w Warszawie 25 sierpnia. Więcej na www.facebook.com/pages/Warszawskie-Wielokulturowe-Street-Party/144515135574450

Zapewniamy instrumenty na kurs i paradę finałową.

Obie grupy uczą się tego samego materiału a na paradzie łaczymy siły w wielką orkiestrę. W zeszłym roku stworzyliśmy blisko 40-stoosobową orkiestrę, w tym roku mamy szansę na największą grupę batucadową jaką nasz wielokulturowy kraj słyszał!

Batucada to wielka orkiestra perkusyjna, która akompaniuje paradom karnawałowym w Rio de Janeiro i innych brazylijskich metropoliach.

Każda sekcja instrumentów gra swój rytm, który zaplata się z liniami innych sekcji tworząc razem niepowtarzalny rytm samby. Całość jest dyrygowana przez prowadzącego, który za pomocą gestów i sygnałów gwizdkiem wprowadza kolejne elementy prostej ale efektownej aranżacji. To sferze muzycznej – natomiast w sferze ogólnoludzkiej to zabójczo motoryczny i transowy rytm, który przemieszczając się, porusza do tańca całą okolicę.

Cena 250 PLN. Do zapisu potrzebna zaliczka.

Informacje i zapisy telefonicznie +48 605326103 lub mailowo ritmodelia@gmail.com

ritmodelia