Will Calhoun i muzyka świata

Will Calhoun był jedną z gwiazd Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Opolu. Z niezwykłą przyjemnością publikujemy zapis rozmowy z tym intrygującym muzykiem, mając nadzieję, że jego poglądy na muzykę świata nie pozostawią Was obojętnymi.

Perkusista Living Colour, sideman znany ze współpracy z wieloma artystami i zespołami (jak Wayne Shorter, Pharoah Sanders, Herb Alpert, Marcus Miller, Public Enemy), absolwent Berklee College of Music oraz producent, ostatnio wiele podróżuje po świecie. Zgłębia rozmaite kultury muzyczne, dokumentuje swe wyprawy (również jako fotograf) i uczestniczy w wielu muzycznych przedsięwzięciach. Jego solowe dokonania pozostają w cieniu funkowo-rockowego uderzenia, jakie prezentuje na płytach i koncertach z Living Colour. To jednak muzyka warta uwagi i pokazująca zupełnie inną stronę osobowości tego artysty, bowiem jego wszechstronne zainteresowania i otwartość na inne style owocują niezwykłą różnorodnością materiału.

Poznaj bliżej muzyka i jego wyjątkowe historie – zapraszamy do lektury wywiadu w grudniowo-styczniowym wydaniu TopDrummera.