Wywiady w lutowo-marcowym numerze TopDrummera

Kenny Aronoff, Tomek Łosowski, Jacek Woźniak, Marcus Boeltz i Henryk Mikołajczyk – pięciu muzyków, pięć spojrzeń na perkusję!

W pierwszym tegorocznym numerze magazynu TopDrummer prezentujemy wam pięć interesujących wywiadów z polskimi i zagranicznymi muzykami-perkusistami. Główną postacią numeru jest Kenny Aronoff, mistrz drugiego planu, jak często bywa określany w branży, który w rozmowie z Piotrem Nowickim opowiada o swoim głównym zajęciu, czyli byciu muzykiem do wynajęcia, o sposobie pracy z innymi muzykami oraz o swojej filozofii życiowej.

 

Poza Kennym dla TopDrummera wypowiedzieli się także posiadający duże doświadczenie i ceniony w kraju Tomek Łosowski; perkusista Farby, Jacek Woźniak oraz niezwykle interesujący bębniarz zza naszej zachodniej granicy – Marcus Boeltz, świetny muzyk, kreatywny kompozytor i producent. Te ostatni, oprócz udzielenia wywiadu przygotował także specjalnie dla czytelników TopDrummera warsztaty, w których porusza temat rytmów afrokubańskich.

 

Wartym uwagi wywiadem jest także tekst z cyklu „Inne oblicza perkusji”, w którym Jagoda Jabłonowska rozmawia z wykładowcą białostockiej Akademii Muzycznej, Henrykiem Mikołajczykiem. Co wykładowca myśli o swoich studentach? Dowiedzcie się, czytając TD!