Dave Lombardo zostanie wyrzucony ze Slayera?

Sensacyjna wiadomość z obozu grupy Slayer. Podczas najbliższej trasy koncertowej zespołu po Australii, która zaczyna się 23 lutego, nie zagra perkusista Dave Lombardo!

Dave Lombardo na swoim facebooku umieścił oświadczenie, w którym informuje o powodach tej decyzji.

Oświadczenie Dave’a Lombardo

 

Chciałbym osobiście przeprosić wszystkich naszych fanów w Australii, którzy kupili bilety na trasę i spodziewali się zobaczyć mnie za perkusją.

14 lutego zostałem poinformowany, że nie zagram trasy po Australii. Jestem zasmucony i szczerze mówiąc zaszokowany tą sytuacją.

W zeszłym roku odkryłem, że 90% wpływów z tras Slayera było wypłacane w ramach honorariów dla managementu. Kosztowało to zespół miliony dolarów, a pozostałe 10%, czy nawet mniej, było dzielone między naszą czwórkę. Moim zdaniem w ten sposób nie powinny być prowadzone interesy zespołu. Żeby to zmienić, razem z Tomem zatrudniliśmy rewidentów do sprawdzenia tego stanu rzeczy. Odmówiono mi jednak dostępu do szczegółowych informacji i kopii istotnych dokumentów.

W trakcie Świąt i Nowego Roku uświadomiłem sobie, że w 2012 roku grałem trasy po całym świecie, ale do tej pory mi nie zapłacono (oprócz niewielkiej zaliczki), ani nie przedstawiono odpowiednich dokumentów księgowych za ten rok pełen potu i krwi. Jakby tego było mało, powiedziano mi, że nie dostanę pieniędzy zanim nie podpiszę nowego, długoterminowego kontraktu, który nie potwierdza mi na piśmie na jaką sumę i na jakich podstawach będzie mi wypłacane wynagrodzenie, nie zapewnia mi też dostępu do dokumentów finansowych. Zabrania mi również udzielania wywiadów czy publikowania oświadczeń dotyczących zespołu.

W poprzedni poniedziałek podczas próby z Kerrym i Tomem zaproponowałem nowy model biznesowy, który moim zdaniem jest najlepszy dla Slayera i dzięki niemu moglibyśmy się skupić na tym, co robimy najlepiej – na graniu dla fanów. Kerry dał jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowany wprowadzaniem zmian i stwierdził, że jeśli chcę się o to kłócić, to znajdzie innego perkusistę. W czwartek przyszedłem na próbę, ale Kerry się nie pojawił. Po godzinie 18 dostałem maila od prawników, że zostałem zastąpiony podczas australijskich dat.

Mam nadzieję, że możemy znaleźć rozwiązanie dla naszych problemów. Jeszcze raz, szczerze przepraszam wszystkich naszych fanów w Australii, którzy wydali pieniądze z myślą zobaczenia naszej trójki, oryginalnych członków Slayer. Nie mogę się doczekać by zobaczyć was w przyszłości.

Dave Lombardo

Jon Dette zagra ze Slayerem

 

Podczas australijskiej trasy za zestawem perkusyjnym Slayera zasiądzie Jon Dette. Muzyk występował już z grupą wcześniej, grał koncerty w ramach Ozzfest ’96 w zastępstwie za Paula Bostapha. Jon Dette obecnie zastępuje także Charliego Benante w grupie Anthrax.

Przypomnijmy, że nie tylko Dave Lombardo ma problemy z biznesową stroną działalności swojego zespołu. Perkusista Bill Ward nie dołączył do Black Sabbath po reaktywacji z powodu złych warunków kontraktu.

Slayer

Grupa Slayer. Dave Lombardo drugi z prawej