Slayer odpowiada na zarzuty Dave’a Lombardo

21 lutego perkusista Dave Lombardo wydał oświadczenie, w którym informował o tym dlaczego nie zagra ze Slayerem najbliższej trasy w Australii. Zamiast niego pojedzie Jon Dette. Krótko po tym grupa podzieliła się własną wersją wydarzeń:

Slayer potwierdza, że Jon Dette zasiądzie za zestawem perkusyjnym podczas australijskiej trasy, która zaczyna się w sobotę 23 lutego w Brisbane. Jeśli chodzi o oświadczenie Dave’a Lombardo, Slayer nie zgadza się z wersją wydarzeń pana Lombardo, oprócz tego, że pan Lombardo niecały tydzień przed zaplanowanym wyjazdem do Australii zaprezentował całkowicie nowy zestaw warunków swojego zatrudnienia, który jest sprzeczny z tym, który był wcześniej uzgodniony. Zespół nie był w stanie dojść do porozumienia w sprawie nowych wymagań w krótkim czasie jaki pozostał do wyjazdu do Australii. Jest jeszcze więcej do dodania w tej sprawie, ale z całym szacunkiem dla niego, Slayer nie będzie tego dalej komentował. Slayer jest wdzięczny swoim australijskim fanom za zrozumienie tej niefortunnej zmiany na ostatnią chwilę i nie może się doczekać by zobaczyć ich na koncertach.

Przypomnijmy, że Dave Lombardo już wcześniej opuszczał grupę. Najpierw w 1986 z powodów finansowych, by wrócić rok później, a potem w 1992 roku kiedy urodziło mu się dziecko. W 2001 ponownie dołączył do Slayera.

Slayer

Grupa Slayer. Dave Lombardo drugi z prawej