DRUM FEST 21. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny

Zbliża się 21 odsłona Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST, a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tegoroczna impreza ponownie podniesie poprzeczkę, którą jego poprzednie odsłony tak bezlitośnie pchały coraz to wyżej. DRUM FEST 2012 ponownie kusi nas plejadą wybitnych muzyków z całego świata.

Wprawdzie do dnia otwarcia festiwalu pozostało jeszcze parę miesięcy, bowiem DRUM FEST planowany jest na okres od 20.09.2012 do 21.10.2012 to już możemy śmiało stwierdzić, że artyści którzy potwierdzili swoją obecność uczynią z imprezy niezapomniane widowisko i prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki – tak tych z wieloletnim stażem jak i tych powoli kształtujących swoje muzyczne gusta. Oczywiście tak jak w swych poprzednich inkarnacjach, tegoroczny festiwal oferuje o wiele więcej niż same koncerty wyśmienitych perkusistów, basistów, gitarzystów i innych muzyków. DRUM FEST to przede wszystkim święto obcowania z muzyką na najwyższym poziomie i w najbardziej bezpośredni sposób – dzięki wyjątkowej konwencji festiwalu. Artyści nie są odcięci od swoich fanów. Wręcz przeciwnie, jak co roku angażują się nie tylko w unikalne muzyczne projekty na scenie ale też prowadzą liczne warsztaty i muzyczne kliniki dla przybyłych gości. Słowem, zarówno dla aspirujących artystów jak i nauczycieli, DRUM FEST stanowi wyjątkową szanse na zaczerpnięcie świeżej dozy motywacji i naukę od profesjonalistów.

W poprzednich latach festiwal miał zaszczyt gościć takie gwiazdy jak Tommy Aldridge, Terry Bozzio, Steve Gadd, Simon Phillips, Mike Stern, Dave Weckl, Thomas Lang czy Virgil Donati. Wszystkie występy cieszyły się dużą popularnością i zbierały liczne pozytywne opinie w lokalnych mediach – zarówno pod względem jakości występów jak i profesjonalizmu zarazem muzyków i organizatorów przedsięwzięcia.

Planowany na przełom września i października festiwal zapowiada się równie obficie z takimi międzynarodowymi gwiazdami jak perkusista Mike Portnoy, założyciel zespołu Dream Theater, występujący również z takimi zespołami jak Avenged Sevenfold, Stone Sour, Adrenaline Mob czy Liquid Tension Experiment.

Kolejną gwiazdą goszczącą na DRUM FEST 2012 będzie uznawany za jednego z najlepszych basistów świata Billy Sheehan występujący z takimi projektami jak Talas, Stevie Vai Band czy Mr. Big i Niacin.

Swoją obecność na festiwalu potwierdził również utalentowany muzyk, keyboardzista i gitarzysta Derek Sherinian, artysta który w swojej karierze występował z takimi zespołami jak KISS, Planet X czy Dream Theater oraz z wykonawcami jak Alice Cooper, Billy Idol czy Yngwie Malmsteen.

Także Tony MacAlpine – znany z gry z takimi artystami jak Steve Vai, Joey Tafolla, Derek Sherinian oraz zespołami Planet X, Devil’s Slingshot czy Ring of Fire zaszczyci tegoroczną imprezę swoim talentem.

Również Dennis Chambers, ceniony za swoją potężną, szybką i wielce rytmiczną grę zagości na DRUM FEST w trio z gitarzystą Scottem Hendersonem (Tribal Tech) i basistą Jeffem Berlinem (Bill Bruford, DX3).

Na festiwalu możemy również spodziewać się występu Garryego Husbanda, utalentowanego perkusisty i wyśmienitego pianisty, znanego z występów z Allanem Holdsworthem, członkami Mahavishnu Orchestra, Stevem Hackettem czy Johnem McLaughlinem.

Virgil Donati, wybitny perkusista grający obecnie z grupą Planet X a w przeszłości występujący również z Tribal Tech, Soul Sirkus czy Steve Vai także zapowiedział swoją obecność.

Oczywiście wyżej wymienione gwiazdy to tylko czubek góry lodowej. Na 21 DRUM FEST możemy spodziewać się występów takich osobistości jak Allan Holdsworth (Tempest, Soft Machine) , Jimmy Haslip (Yellowjackets, Chaka Khan), Brian Tichy (Billy Idol, Ozzy Osbourne, Seether), oraz Etienne Mbappe (Salif Keita, Manu Dibango). Kolejną perełką festiwalu będzie występ grupy Stick Men w której skład wchodzą Tony Levin, Pat Mastelotto oraz Markus Reuter wraz z Terrym Bozzio.

O 21 Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym można by długo pisać a i tak nie oddało by to w pełni tego co impreza ma do zaoferowania. Dlatego pozostaje tylko czekać na jego oficjalne otwarcie i przekonać się na własne oczy i uszy, że DRUM FEST jest w pełni wart tytułu festiwalu międzynarodowego i jak co roku zaoferuje najwyższy poziom muzycznych doznań.