Nord Drum – sprzętowy syntezator perkusyjny

W świecie zdominowanym przez komputery, iPady i inne wynalazki, na których pracuje różnego rodzaju oprogramowanie muzyczne, coraz rzadziej pojawia się prawdziwy sprzęt muzyczny. Oczywiście mamy bębny i gitary, ale gdy przychodzi do szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, producenci są bardzo ostrożni z żelaznymi nowościami.

A jednak firma Nord zdecydowała się zaprezentować coś, co na pierwszy rzut oka jest co najmniej kontrowersyjnym pomysłem – sprzętowy wirtualny moduł perkusyjny Nord Drum.

Nord Drum to czterokanałowy syntezator perkusyjny o ogromnych możliwościach brzmieniowych, który może być sterowany zarówno przez MIDI, jak i dowolne pady lub triggery perkusyjne.

Nadzwyczajna dynamika i super szybki sposób reakcji potęgują wrażenie gry na prawdziwym instrumencie, a z pełnej gamy przebiegów analogowych lub złożonych harmonicznie, a także z wielu rodzajów szumu można tworzyć klasyczne i retro-futurystyczne ścieżki perkusyjne o zaskakująco organicznym brzmieniu i charakterze.

Dzięki możliwości równoległego wykorzystania wejść dla triggerów i MIDI Nord Drum może być używany na wiele sposobów łącząc pady, triggery i sygnał MIDI w tym samym czasie. Można np. przyczepić trigger do akustycznego bębna basowego, do tego dołożyć dwa elektroniczne pady perkusyjne jako tomy, a na ostatnim kanale uruchomić sygnał z sekwencera MIDI, aby zsynchronizować wszystko ze ścieżką podkładu. Dzięki regulacji czułości wejścia i funkcji wyboru rodzaju triggerów można dopasować sposób reakcji Nord Drum do używanych padów i triggerów.

Nord Drum to kolejna bardzo interesująca propozycja firmy Nord, a do tego w świetnej cenie – sugerowana cena detaliczna brutto to jedyne 1 770 zł!

Producent: www.norddrum.pl
Dystrybutor: www.audiostacja.pl