Vlodi Tafel i nowe DVD grupy Believe

16 kwietnia ukazała się nowa płyta DVD polskiej progresywnorockowej formacji Believe. Materiał zatytułowany “Seeing is Believing” został zarejestrowany podczas koncertu w listopadzie ubiegłego roku w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Płyta oprócz nagrań z samego koncertu zawiera sporo materiałów dodatkowych, jak choćby nagrania z koncertu w warszawskiej Progresji, wywiady z muzykami czy zdjęcia zespołu.

Jednak prawdziwą wisienką na torcie, zwłaszcza dla nas, bębniarzy jest obszerny film dokumentalny o perkusiście zespołu. Vlodi Tafel, którego mieliśmy już okazję gościć na łamach TopDrummera jest wyjątkowym i bardzo uzdolnionym pałkerem, który gra na standardowym zestawie perkusyjnym nie posiadając jednej nogi. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w zostaniu świetnym bębniarzem i muzykiem sesyjnym.

Grupa Believe ma jak dotąd na koncie sześć albumów studyjnych, a nowe DVD jest ich drugim wydawnictwem wizyjnym. Jak powiedzieli w audycji Piotra Kaczkowskiego MiniMax na falach radiowej Trójki, przygotowują się właśnie do nagrania kolejnej płyty długogrającej.

Jeden z utworów z nowego DVD jest do posłuchania w serwisie YouTube na kanale MetalMind Productions

http://www.youtube.com/watch?v=CEyzr-f8tcY&list=UUl-JYNcxXYwuEwjMwZACvag&index=6&feature=plcp

 

oficjalna strona zespołu: http://www.believe.com.pl/