Elektroniczny zestaw Roland TD-15KV

W sierpniowo-wrześniowym TopDrummerze znajdziecie hit tegorocznego Musikmesse – zestaw TD-15KV. Lider branży jak zawsze stanął na wysokości zadania, co potwierdza test sprzętu przygotowany dla czytelników TopDrummera przez Jarka Chmielewskiego.

W zestawie zastosowano pady z naciągami siateczkowymi, co sprawia, że gra się na nim naturalnie. Bardziej wybredni mogą też zamontować tradycyjne membrany, należy jednak liczyć się z większą głośnością takiej konfiguracji. Moduł brzmieniowy oparty o technologię SuperNatural, znaną wcześniej jedynie z najwyższych serii Rolanda, odzywa się z odpowiednią do siły uderzenia mocą i reaguje nawet na delikatne muśnięcia. Zadziwiająca jest naturalność w zależności od dynamiki. Wszystko dzięki bogactwie świetnej jakości próbek o różnej dynamice.

Moduł TD-15KV wyposażony jest w metronom i rozbudowaną funkcję treningową. Oprócz dość powszechnych play alongów z możliwością wyłączania linii bębnów bądź ścieżki melodycznej, mamy do dyspozycji trenera dokładności uderzeń, szereg ćwiczeń z metronomem i trenowanie naturalnego timingu bez metronomu.

Zapraszamy do lektury – test elektronicznego zestawu Roland TD-15KV znajdziecie w sierpniowo-wrześniowym wydaniu TopDrummera (TD 4/2012).

Tagi: