John Blackwell na Tama 40th Anniversary Drum Festival

Kolejnym znakomitym perkusistą, który wystąpi na Tama 40th Anniversary Drum Festival w Gutenstetten, w siedzibie firmy Meinl 5 lipca 2014 jest John Blackwell.

John Blackwell

Ostatnio znany jako członek towarzyszącego Prince’owi zespołu The New Power Generation, Blackwell ma na swoim koncie współpracę w roli muzyka sesyjnego z takimi artystami jak Justin Timberlake, Crystal Kay, P Diddy, Charlie Singleton i Maze. Wcześniej występował ze zdobywczynią Grammy, soulową wokalistką Patti LaBelle i japońską piosenkarką imieniem Utada Hikaru. Perkusista wydał również swój debiutancki album The John Blackwell Project w roku 2009 oraz jest autorem dwóch szkółek DVD.

John Blackwell gra na bębnach od 3. roku życia, a jego pierwszym nauczycielem był jego ojciec, John Blackwell Senior. Jako nastolatek występował już z różnymi składami jazzowymi oraz orkiestrami marszowymi, a pierwszy profesjonalny sukces zanotował w wieku 17 lat u boku jazzmana Billy’ego Eckstine’a. Po szkole średniej poszedł do Berklee College of Music, następnie trzy lata spędził z funkową grupą Cameo, a w roku 1998 przeprowadził się do centrum amerykańskiego świata muzycznego – Los Angeles, gdzie aktualnie przebywa i rozwija swoją karierę zawodową.

Jeśli lubicie rytmy w stylu R&B i funk, musicie obejrzeć występ Johna podczas tegorocznego festiwalu perkusyjnego firmy Tama, związanego z obchodami 40. rocznicy istnienia firmy. Szczegóły imprezy na www.tama.de oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/tama40thfestival.