Kurs przygotowujący i wielka parada batucadowa w Warszawie

We współpracy z Warszawskim Wielokulturowym Street Party oraz klubem Coco de Oro w dniach 21-24 sierpnia organizowany jest warsztat, którego zakończeniem będzie wielki przemarsz batucadowy na Wielokulturowym Street Party 26 sierpnia.

Warsztaty perkusyjne z samby ulicznej batucada skierowane są do początkujących i średniozaawansowanych. Zajęcia poprowadzi Miki Wielecki i Nikodem Bąkowski z pomocą innych muzyków grupy perkusyjnej Ritmodelia. Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku w klubie Coco de Oro (ul. Potocka 14) w 3 grupach: o godz. 15.00, o 18.00 i o 20.00 każdego dnia.

Z każdą z grup przygotowujemy ten sam materiał a na paradzie łączymy siły w jedną potężną batucadową orkiestrę. Parada odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia w godzinach popołudniowych i będzie okazją do zaprezentowania przygotowanego programu a przede wszystkim wspaniałej zabawy.

Kurs obejmuje:
– 8 godzin zajęć (po 2 godziny dziennie) w 3 grupach do wyboru: o godz. 15.00, o 18.00 i o 20.00
– technika gry na tradycyjnych instrumentach używanych w sambie: surdo, caixa, tamborim, chocalho, agogo, ganza i cuica według praktyki Escola de Samba Salgueiro z Rio de Janeiro
– nauka rytmów samby enredo (karnawałowej)
– rytmy alternatywne i wariacje dla zaawansowanych
– stworzenie prostego utworu w stylu batucada show
– dla chętnych występ finałowy w formie parady na imprezie miejskiej Warszawskie Wielokulturowe Street Party 26 sierpnia

Ostateczna cena zajęć to 250 PLN ! Zapewniamy instrumenty na kurs i paradę finałową.

Batucada to wielka orkiestra perkusyjna, która akompaniuje paradom karnawałowym w Rio de Janeiro i innych brazylijskich metropoliach.

Każda sekcja instrumentów gra swój rytm, który zaplata się z liniami innych sekcji tworząc razem niepowtarzalny rytm samby. Całość jest dyrygowana przez prowadzącego, który za pomocą gestów i sygnałów gwizdkiem wprowadza kolejne elementy prostej ale efektownej aranżacji. To sferze muzycznej – natomiast w sferze ogólnoludzkiej to zabójczo motoryczny i transowy rytm, który przemieszczając się, porusza do tańca całą okolicę.

fot. A. Cholewińska

źródło: materiały prasowe

Tagi: