Mike Portnoy VS Matt Sorum

Kilka dni temu Mike Portnoy skrytykował na twitterze Matta Soruma za jego partie perkusji w piosence Guns N’Roses “November Rain” z płyty “Use Your Illusion”. Ten nie pozostał dłużny i odpisał byłemu perkusiście Dream Theater.

Mike Portnoy: “November Rain to ponadczasowa piosenka, ale… dlaczego Matt Sorum gra DOKŁADNIE TO SAMO przejście w każdym z czterech taktów (23 razy żeby być dokładnym)?”

Kilka dni później Sorum odpisał: “To był pomysł Axla, frazy prowadzonej przez całą trylogię, wraz z ‘Don’t Cry’ i ‘Estranged’. Obie części ‘Use Your Illusion’ sprzedały się w sumie w ilości 20 mln. egzemplarzy.”

W kolejnym wpisie Sorum dodał: “Pamiętajcie dzieciaki, bębnienie nie polega wcale na graniu skomplikowanych przejść. Spytajcie się Charliego Wattsa, Ringo Starra czy Phila Rudda.”

Portnoy ostudził emocje kończąc potyczkę następująco: “Zgadzam się w 1000%! Ringo to jeden z moich największych idoli! Nie chciałem okazać braku szacunku bracie… Po prostu podzieliłem się swoim spostrzeżeniem dotyczącym tej piosenki. Pokój!”

źródło: loudwire.com