Lutowy TopDrummer już w sprzedaży

Dave Lombardo to nazwisko kojarzone automatycznie ze Slayerem, thrash metalem i generalnie ostrym graniem. Jego perkusyjne CV zawiera jednak znacznie więcej elementów niż Slayer – nawet takie niezwiązane z metalem w ogóle. Muzyk, niejednokrotnie wrzucany do szufladki ostrego garkotłuka, w swoim życiorysie niejednokrotnie pokazał, jak dobrze czuje się też w innych gatunkach – od muzyki rockowej przez alternatywną po jazz i klasykę.

Dave był gwiazdą zeszłorocznej edycji opolskiego festiwalu perkusyjnego. Oprócz niego pojawiło się też tam innych światowych gwiazd, o których więcej w krótkiej festiwalowej relacji.

Dla wszystkich lubiących poszerzać brzmieniowe horyzonty oraz niebojących się muzycznych wyzwań i brzmieniowych hybryd przygotowaliśmy zestawienie syntezatorów perkusyjnych i padów samplujących. Te niewielkich rozmiarów urządzenia przy odrobinie wyobraźni znacznie zwiększają możliwości gry, tak w zespole, jak i w grze solowej. Nie zajmując dużo miejsca i nie rujnując budżetu, wprowadzają do grania mnóstwo dodatkowych barw.

Na początku każdego roku w Kalifornii odbywają się targi NAMM. Zawsze są one wielkim muzycznym świętem i okazją dla producentów do zaprezentowania instrumentalnych nowinek. I tym razem nie zabrakło nowości. Zapraszamy to przejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia.

W bieżącym numerze przedstawimy Wam węgierski duet perkusyjny tHUNder Duo. Ich niesamowita perkusyjna płyta DVD „tHUNder Duo with Dom Famularo” zyskuje coraz większe uznanie, a pełne ekspresji koncerty przyciągają liczną publiczność. Przeczytajcie, jak fantastycznie może współpracować ze sobą bębniarz i perkusjonista.

W dziale wywiadów znajdziecie też sylwetki innych fantastycznych muzyków – perkusistę Alice’a Coopera Glena Sobela, polskiego muzyka sesyjnego Mariusza Mocarskiego oraz wspomnienia muzyków o zmarłym w zeszłym roku Piotrze Żyżelewiczu.

Uzupełniając numer przedstawiamy kolejny akcent historyczny. Mateusz Stelmasiak zaprosi Was do poznania historii nagrywania perkusji w studiu