Ronald Bruner Jr. zastąpi Johna Blackwella na Tama 40th Anniversary Drum Festival

Z powodu niezapowiedzianych zobowiązań koncertowych John Blackwell nie będzie mógł wystąpić – jak to było planowane – na Tama 40th Anniversary Drum Festival. Jego miejsce zajmie zdobywca Grammy, perkusista i kompozytor Ronald Bruner Jr.

Swoją zawodową karierę Ronald Bruner Jr. rozpoczął w wieku 15 lat, kiedy to zagrał u boku Wayne’a Shortera, Rona Cartera i Dianne Reeves w Thelonious Monk Institute of Jazz. Lata później został stałym członkiem zespołu Kenny’ego Garretta, ale styl gry Ronalda nie ogranicza się bynajmniej do klimatu jazzowego, czego dowodzi jego współpraca z zespołem Suicidal Tendencies.

Wśród innych artystów, z którymi grał należy wymienić takie nazwiska i nazwy jak: Lee Ritenour, Roy Hargrove, Marcus Miller, Stanley Clarke, George Duke, Allan Holdsworth, Tribal Tech, Flying Lotus czy Prince. Aktualnie perkusista pracuje nad swoim pierwszym albumem solowym z producentem Dennisem McKay’em.

Ronald Bruner Jr. dał świetny występ w ramach Tama 40th Anniversary Party podczas targów NAMM 2014, dlatego tym bardziej ciekawi jesteśmy jak zaprezentuje się na festiwalu z okazji 40-lecia firmy Tama, który odbędzie się 5 lipca 2014 w niemieckim Gutenstetten.

Szczegóły imprezy, informacje o programie, biletach i autobusach z Polski do Gutenstetten znajdziecie pod adresem www.tamadrumfestival.de

Ronald Bruner Jr