Warsztaty perkusyjne MASTER CLASSES na Enter Music Festival

Zgodnie z doroczną tradycją Enter Music Festival w czerwcu 2014 roku zaprosimy perkusistów do udziału w specjalnych warsztatach Master Classes, prowadzonych przez wybitnych muzyków: Zohara Fresco i Cezarego Kondrada.

enter music festival warsztaty 2014

Enter od początku jest Festiwalem, którego zadaniem jest otwieranie kolejnych okien. Zarówno publiczności – jak muzykom, którzy jazz potrafią odbierać szufladkowo. Odpowiadając na potrzeby środowiska, zapraszamy muzyków grających na instrumentach perkusyjnych do udziału w trzydniowych, bezpłatnych warsztatach perkusyjnych. W dniach 16-18.06, nad Jeziorem Strzeszyńskim -uczestnicy warsztatów uczyć się będą muzycznej otwartości i wrażliwości na nieznane brzmienia, oraz niestandardowe użycie instrumentu. Warsztaty podzielone będą na 2 zespoły : zajęcia z instrumentów perkusyjnych i gry na bębnach obręczowych poprowadzi uwielbiany przez polską publiczność i światową krytykę muzyczną : Zohar Fresco, a blok poświęcony zestawowi perkusyjnemu poprowadzi weteran w kategorii muzyk roku/perkusja magazynu Jazz Forum, który nie tak dawno, wraz z Włodkiem Pawlikiem nagrodzony został nagrodą Grammy za album „Night in Calisia”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, prowadzący wybiorą warsztatowiczów na podstawie zgłoszeń nadsyłanych na adres biuro@enterfestival.pl do dnia 8.06. Zgłoszenia zawierać muszą cv artystycznei nagranie audio lub video z minimum jednym utworem wykonywanym osobiście na perkusji/instrumentach perkusyjnych.

Szczegóły: www.enterfestival.pl

Zohar Fresco urodził się w Izraelu w 1969 roku w rodzinie o tureckich korzeniach. Grę na instrumentach perkusyjnych rozpoczął już w wieku sześciu lat. Jako nastolatek głęboko zainteresował się tradycyjnymi arabskimi instrumentami, jak bębny ramowe i tamburyna. Z czasem, wraz z własnym rozwojem oraz dzięki charakterystycznemu stylowi gry, stał się on perkusistą znanym nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Brał udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak „KikarHahalomot”, „Piąty element” czy „Kraina szczęścia”. Zohar Fresco jest także managerem artystycznym perkusyjnego festiwalu „Peimot”, który odbywa się raz do roku w Jerozolimie. Na co dzień prowadzi warsztaty muzyczne, z którymi jeździ po całym świecie i bierze udział w ogromnej ilości projektów muzycznych.

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fr.Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992.

Pod koniec „studiów klasycznych” poświecił się muzyce jazzowej a pierwsze znaczące sukcesy zaczął odnosić jako współtwórca grupy Central Heating Trio (wraz z pianistą Filipem Wojciechowskim,1989), z którą zajął I miejsce na festiwalu Jazz Juniors ‘ 90 w Krakowie oraz otrzymał I nagrodę na Festiwalu „Pomorska Jesień Jazzowa – Klucz Do Kariery” w 1990 roku. Central Heating Trio było również finalistą międzynarodowych konkursów jazzowych w roku 1990: „IX European Jazz Competition” w Leverkusen/Niemcy i „Europe Jazz Contest” Hoeliard /Belgia.

W roku 1995 nagrywa pierwszą współautorską płytę wraz z Susan Weinert – „Meeting in Krakow”- wydaną w 1996 roku. W 1995 roku zakłada też swoją pierwszą grupę: Cezary Konrad Quartet, z którą w 1999 roku nagrywa swoją pierwszą autorską płytę – „One mirror… many reflections” – wydaną w 2000 roku.

Po dłuższej współpracy z Anną Marią Jopek, trwającej od roku 1998, w 2005 roku powstał nowy autorski projekt muzyczny, grupa – Cezary Konrad ‘ the NEW BAND, którego pierwszy skład tworzyli: Krzysztof Herdzin (electric piano), Paweł Pańta (electric bass, contrabas), Marek Podkowa (saxophones). W ostatnich latach Cezary Konrad (CK) współpracuje z takimi formacjami muzycznymi jak Włodek Pawlik Trio ( w składzie Włodek Pawlik, Paweł Pańta, CK), Krzysztof Herdzin Trio (w składzie Krzysztof Herdzin, Zbigniew Wegehaupt, CK), a do marca 2007 roku Andrzej Kurylewicz Trio (w składzie: A. Kurylewicz, Paweł Pańta, CK)

Poza wymienionymi już muzykami, Cezary Konrad występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej sceny jazzowej, miedzy innymi Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert

Od roku 2006 Cezary Konrad występuje również z koncertami solowymi, podczas których w sposób niezwykle widowiskowy prezentuje publiczności magiczny świat instrumentów perkusyjnych. Projekt koncertów solowych wywodzi się z wieloletnich doświadczeń Cezarego jako pedagoga, wykładowcy i prowadzącego zajęcia na wielu warsztatach muzycznych zarówno na terenie Polski jak i Europy.

Wśród wielu nagród i wyróżnień Cezarego Konrada – na uwagę zasługują: Nagroda „Mateusza” im. Mateusza Święcickiego przyznana przez Program III Polskiego Radia oraz Stypendium im.K.Komedy przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, Wyróżnienia dla Najlepszego Muzyka Perkusyjnego od roku 2006 do 2009 w kategorii „Perkusista Jazz / Latin / Funk” wg ankiety czytelników czasopisma „Top Drummer”.

Na swoim koncie ma blisko 100 nagranych płyt. Współpracował z Warszawską Grupą Perkusyjną oraz z Polską Orkiestrą Radiową.

mat.pras.