Test Meinl Classic Custom Extreme Metal

Michał Szczeblewski przetestował dla czytelników TopDrummera zestaw talerzy Meinla z serii Classic Custom przeznaczony dla perkusistów metalowych. Testowany set obejmował talerze: ride 20”, hi-hat 14”, crash 18”. Co ważne, z myślą o pełniejszym brzmieniu ten podstawowy zestaw można poszerzyć o crash 17”, splash 10” oraz chinę 16” – również przedstawione w artykule Michała.

Talerze Classic Custom Extreme Metal to odpowiedź firmy na wciąż rosnące zapotrzebowanie na instrumentarium w muzyce metalowej. Extreme Metalset to kontynuacja pracy nad zestawem Classic Custom dostosowana do potrzeb perkusistów grających muzykę ekstremalną i tworzona przy ich ścisłym współudziale.

Są to instrumenty niezwykle solidne i na pewno trwałe, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o ich przeznaczenie. Na połyskującej fakturze talerzy widać ślady głębokiego młotkowania, co ma nadać przejrzystości brzmieniowej blachom, a także służy uzyskaniu charakterystycznego piasku.

Zapraszamy do lektury – test talerzy Meinl Classic Custom Extreme Metal znajdziecie w sierpniowo-wrześniowym wydaniu TopDrummera (TD 4/2012).

Tagi: