Will Calhoun w Polsce!

Will Calhoun wystąpi w Polsce w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego DRUM FEST

22 – 24  PAŹDZIERNIKA
(24.10 – koncert w Opolu)

Z muzykami:

Burniss Earl Travis (bas)
Marc Cary (fortepian)

Bilety będą dostępne w systemie www.ticketportal.pl
przedsprzedaż 69 zł
w dniu koncertu    79 zł

Więcej informacji o koncertach i biletach:
http://www.miedzynarodowyfestiwalperkusyjny.pl

Will Calhoun

Jest niewielu takich muzyków, którzy mają na tyle energii i wizji artystycznej, aby zdobyć nagrodę Grammy, wnieść swój wkład do wielu gatunków muzycznych, takich jak:  jazz, rock, hip-hop czy ambient, a równocześnie wyjeżdżać w trasy koncertowe, tworzyć nowe projekty i ciągle się rozwijać. Unikalną mieszankę improwizacji  i ciężkiej, rockowej gry na perkusji Will’a Calhoun’a możemy usłyszeć na każdej płycie zespołu Living Colour. Dodatkowo Will nagrywał i koncertował
z takimi artystami jak B.B. King, Mick Jagger, Jaco Pastorious, Harry Belafonte, Paul Simon, Lou Reed, Marcus Miller, gitarzysta Rolling Stones – Ron Wood, Wayne Shorter, Steve Vai, Joe Satriani czy The Allman Brothers. Jego ostatnią płytę Native Lands można opisać, jako ‘przyziemny Jazz’ w połączeniu z muzyką, która wywołuje uniesienie. Ta podwójna płyta, łączy doświadczenie Calhouna, jako muzyka, który łamie granice między gatunkami i sięganie do najważniejszych punktów ekspresji z różnych środowisk muzycznych.

więcej o artyscie:

http://youtu.be/l3dlhW73QMQ

http://youtu.be/1yFlgxFM-HA
Marc Cary

Jeden z najbardziej wielowymiarowych muzyków keybordowych dzisiejszej sceny muzycznej,  bezustannie poszukujący swojej muzycznej tożsamości. To pragnienie przywiodło go do wielu zakątków świata, gasząc jego pragnienie aby rozprzestrzeniać muzykę we wszystkich jej formach.

Jego ostatnia podróż rozpoczęła się 13 kwietnia, gdy Motéma Music opublikowała projekt Cary’ego, „Focus Trio Live 2009”, czyli kontynuację „Focus Live 2008”. Nagrywany na żywo na wybranych festiwalach w Europie czy w USA, „Focus Trio Live 2009” zawiera utwory długoletniego trio Carey’ego: na tablach
i perkusji – Sameer Gupta, na gitarze basowej – David Ewell. Niepowtarzalnością stylu, Cary kieruje trio w stronę bezkompromisowości i łączenia rdzennej muzyki Wschodniej Azji, Indii, Afryki oraz muzyki rodzimych Amerykanów wraz z wpływami Afrykańsko-Amerykańskiego bluesa czy tradycyjnego jazzu.

The Boston Globe napisał o grupie: „Marc Cary, wychowany na tradycyjnym jazzie, jako muzyczny fundament używa swoich rdzenno-amerykańskich korzeni. Jednakże, Gupta oraz Ewell także doprawiają ten muzyczny pejzaż swoim Indyjskim oraz Chińskim pochodzeniem. Gupta wnosi klasyczne Indyjskie rytmy oraz koncepcje melodyczne. W grze Davida Ewella na gitarze basowej, można usłyszeć ośrodki tonalne które są oparte na tradycyjnych skalach Chińskich.”

Cary, jako członek High Integrity Band a następnie Let Um Play oraz Frontline Jazz Ensemble, był jednym z pionierów Waszyngtońskiego, niesławnego rytmu „GO-GO”, który określał ówczesną scenę muzyczną i który do dzisiaj jest łączony z hip-hopem oraz jazzem.

Marc Cary pochodzi z muzycznej rodziny: jego prababcia grała na pianinie, jej partnerem był Eubie Blake; ojciec Cary’ego jest trębaczem. Do 18 roku życia grał już z Dizzy Gillespie Youth Ensamble
w Wolf Trap. Czterokrotnie był nominowany do nagrody Grammy, ostatnio w 2009 roku, jako członek Blackout, w kategorii na najlepszy album jazzowy. Jego praca producencka nad albumem Q-Tip „The Renaissance” pomogła zdobyć temu krążkowi nominacje za najlepszy rapowy album w 2009 roku. Nowatorskie dzieło Marca, „Rhodes Ahead Vol. 1”, wydane w 2000 roku oraz uważane przez wielu za klasyk, zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy Młody Artysta Jazzowy w Annual Billboard/BET. Jego współpraca z innymi muzykami obejmuje:  Meshell Ndegeocello, Dizzy Gillespie, Betty Carter, Arthur Taylor, Abbey Lincoln, Erykah Badu, Max Roach, Shirley Horn, Ani DiFranco, Wynton Marsalis, Roy Hargrove oraz wielu innych.

Seria nagrań dla marki Motema rozpoczęła się debiutem Cary’ego, „Focus” (2006) oraz była kontynuowana cyfrowym nagraniem „Focus Trio Live 2008”. W 2011 roku Marc wraca do studia
z materiałem nagranym w lecie oraz jesieni 2010. Dodatkowo, Cary planuje dwa kolejne projekty: Cary Out Production ma współpracować z Motema, ma to rozpocząć nowe cyfrowe serie, gdzie każdego miesiąca Marc miałby wydawać nowy singiel na stronie Internetowej Motemy. Co więcej, kolejny projekt, Namaskar, ma koncentrować się na muzyce Indyjskiej. Współproducentami mają być Marc oraz jego partner z Focus Trio, Sameer Gupta.