Zildjian podwójnie nagrodzony na targach Musimesse 2011

Dwie statuetki prestiżowej nagrody MIPA (Musikmesse International Press Award), która od 12 lat przyznawana jest przez przedstawicieli 100 światowych wydawnictw muzycznych na targach Musikmesse, trafiły w tym roku do firmy Zildjian. Bezkonkurencyjnym wśród produktów nominowanych w 40 kategoriach okazał się talerz Zildjian, zdobywając nagrodę w kategoriach: „Najbardziej Innowacyjny Produkt” oraz „Najlepszy Produkt Edrum”. Statuetki zostały rozdane 7 kwietnia, podczas tegorocznych targów Musikmesse / Prolight & Sound we Frankfurcie.

Zdobywcą obu, niezwykle prestiżowych nagród, we wspomnianych kategoriach okazał się talerz Gen16 AE, który tym samym pokonał najlepsze, elektroniczne systemy perkusyjne na świecie.

Pełna podekscytowania i wdzięczności, Craigie Zildjian, odbierając nagrodę podczas ceremonii jej wręczania stwierdziła: „Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tych nagród i jednocześnie bardzo wdzięczni MIPA za uznanie dla Gen16. Mój ojciec Armand powtarzał, aby zawsze podążać za muzyką i to też robimy z Gen 16 i talerzami z serii Acoustic Electric”.

Talerz Gen16 Acoustic Electric to prawdziwy talerz akustyczny, który brzmi jak tradycyjny talerz, ale ze zmniejszonym o ponad połowę poziomem głośności. Opatentowany podwójny system mikrofonu i zaawansowany procesor dźwięku pozwala talerzom AE tworzyć szeroką paletę brzmień, bez użycia sampli lub sterowania MIDI.

“Jedną z najważniejszych rzeczy dla nas, przy tworzeniu talerza AE było to, aby dawał brzmienie i odczucie gry na tradycyjnym talerzu”, powiedział Paul Francis, dyrektor Zildjian ds. badań i rozwoju jakości. “Większość aktualnie dostępnych na rynku produktów dla perkusistów to gumowe triggery i zazwyczaj brakuje im czucia i reakcji prawdziwego talerza”.

Targi Musikmesse to największa na świecie i najbardziej prestiżowa impreza targowa w branży muzycznej, przyciągająca zarówno wydawców, producentów instrumentów oraz  akcesoriów muzycznych, jak i artystów i zwykłych odwiedzających ją pasjonatów muzyki z całego świata. Frankfurt nad Menem na kilka dni zamienia się w miejsce spotkań dystrybutorów, wydawców, muzyków i wszystkich ludzi związanych w jakikolwiek sposób z przemysłem muzycznym.
Aby uzyskać więcej informacji na temat nagród i produktów Zildjian, zapraszamy do wizyty na www.zildjian.com

Oficjalnym dystrybutorem Zildjian w Polsce jest Zibi S.A. www.zibi.pl