Chcą postawić pomnik Johna Bonhama z Led Zeppelin

Jak informuje gazeta Redditch Standart w angielskim mieście Redditch powstała fundacja upamiętniająca legendarnego perkusistę Led Zeppelin Johna Bonhama, który urodził się i wychował w tej miejscowości.

Głównym celem fundacji jest wystawienie muzykowi pomnika, w czym już jest ona wspierana przez władze miejskie i przedstawicieli rodziny Bonhamów. Fundacji przewodzą Sam i Clem Dallawayowie, którzy przekonują:

„[Bonham] był prawdziwą legendą Redditch. Urodził się i wychował w tym mieście, w nim też zaczął tworzyć swoją muzykę i dlatego powinniśmy go uhonorować.”

Wtóruje im Debbie Bonham, siostra Johna, która mówi: „Jestem podekscytowana tym pomysłem. John był niezwykle skromny, więc byłby tym trochę onieśmielony, ale na pewno byłby niezwykle dumny. Chciałabym, aby to wydarzenie miało miejsce jeszcze za życia naszych rodziców i brata Michaela. Wielka szkoda, że już odeszli. Mam do tej sprawy bardzo emocjonalny stosunek. Świadomość, że jego muzyka niosła radość tak wielu ludziom jest wspaniała i bardzo poruszająca.”

Inicjatywa fundacji ma mieć charakter międzynarodowy. Jesienią ruszy strona internetowa, za pomocą której będą zbierane datki na budowę pomnika. Dodatkowo, aby wspomóc inicjatywę wydawnictwo Southbank Publishing wydało wznowienie książki John Bonham: the Powerhouse Behind Led Zeppelin, której autorem jest Michael Bonham.

John Bonham

źródło: ultimate-guitar.com