Kwietniowo-majowy TopDrummer

Wiosna to jak co roku czas wyjścia z dusznych sal prób na pierwsze plenerowe koncerty i festiwale, gdzie możemy pokazać nasze szlifowane przez długie zimowe wieczory umiejętności. Ale oczywiście też drugie w tym roku ważne targi muzyczne. Po zimowym NAMM Show TopDrummer zdaje relację z Musikmesse we Frankfurcie.

Pierwszy wiosenny numer TopDrummera otwiera prawdziwy mistrz prędkości i mocnego uderzenia. Pochodzący z Grecji George Kollias jest znany z morderczych temp i naprawdę gęstego grania, a obecnie piastuje stanowisko w jednej z najbardziej technicznych grup deathmetalowych – Nile.

W dziale testów znajdziecie nowości sprzętowe z NAMM Show: nową odsłonę kompaktowego zestawu perkusyjnego Roland HD-3 oraz rewolucyjny futurystyczny moduł Nord Drum.

W bieżącym numerze gościmy na łamach kolejnych znakomitych muzyków: dwa pokolenia ŁosowskichTomka i Sławka, legendę polskiego jazzu – Kazimierza Jonkisza, przedstawiciela świeżej krwi – Michała Bryndala, oraz amerykańską perkusistkę Terri Lyne Carrington. Podejmiemy też niezwykle ważny dla was temat: na rynku pracy zawsze spotykamy się z ryzykiem obrania niewłaściwej specjalizacji – dotyczy to również perkusistów. Powinniśmy wyspecjalizować się w jednej dziedzinie? Poznać szersze muzyczne horyzonty, za to z mniejszą dokładnością? A może rozważyć jeszcze inną ścieżkę kariery? Na te i inne związane z drogą zawodową pytania postara się odpowiedzieć w specjalnym artykule Paweł Larysz.

W nowym numerze jak zwykle zaproponujemy czytelnikom łyk historii. Mateusz Stelmasiak zaprosi nas do poznania historii marki Istanbul.